Novinky

 
 
DALŠÍ ROČNÍK KLEPE NA DVEŘE - PLÁNOVANÉ DATUM AKCE 28.9. 2019
PŘIPRAVOVANÉ NOVINKY
1. zrušení trasy 3 km + štafety 2 x 8 km
8 km WALK procházky zkrácení na 7 km
dětský a rodinný běh bez vyhlášení
7 km štafeta škol po okruhu rodinného závodu
7 km závod i týmovýNÁDHERNÉ BĚŽECKÉ TRASY, VÝBORNÁ ÚČAST, TO BYL ČESKOLIPSKÝ CCR&W 2018

Krátké video, které ukáže vše:

https://vimeo.com/296442242

Téměř na 700 účastníků se sešlo při třetím ročníku zážitkového běhu Českou Lípou City Cross Run & Walk. Na start se postavilo přesně 668 běžců a chodců všech věkových kategorií nejen z České Lípy a blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších míst a zahraničí.

Běžecká sobota splnila to, co si organizátor závodů – město Česká Lípa, předsevzal. To znamená, že běžel či šel opravdu každý, kdo měl chuť, od nemluvňat až po seniory, a že závody oživují turistický ruch ve městě, neboť na startu stáli běžci jak z okolí (Nový Bor, Cvikov, Skalice, Kamenický Šenov, Varnsdorf, Bělá p/Bezdězem atd.), tak i ze vzdálenějších míst (Most, Praha, Příbram, Semily, Ústí n. L, Liberec). Přijeli i závodníci z německé Mittweidy či Polska.

V České Lípě byla v sobotu největší účast v závodě na 7 km, na který se vydalo 197 běžců, jen o jednoho účastníka méně měl rodinný a dětský běh na 1 km.
Hlavního závodu na 16 km se zúčastnilo 130 běžců, novou 3 km trať si vyzkoušelo 38 závodníků, celkem 10 dvoučlenných týmů se postavilo na start štafety 2×8 km a 6 školních družstev si zaběhlo štafetu 7×1 km. Jedna účastnice byla handbikerka a trasu 8 km si prošlo 44 chodců.


Účastnici si chválili nejen originální trasu s městskými prvky, jakými byly například schody nebo průběh historickým autobusem či přítomnost bubeníků u vodního hradu, ale také příjemnou atmosféru či účastnické medaile a trička.

Podle Romany Žatecké je město a jeho okolí stvořené pro běhání. „Toho, kdo v České Lípě již běžel, o tom nemusím přesvědčovat, neboť na trasy závodu máme velice pozitivní ohlasy. Mohu prozradit, že pro všechny běžce, a především pro ty tzv. přespolní, chystáme mobilní aplikaci s běžeckými trasami. U nás se proběhne každý a nikdo se neztratí,“ poznamenává starostka.

Celou akci, na kterou se přijel podívat na pozvání organizátorů i nejlepší český koulař současnosti a český rekordman Tomáš Staněk, skvěle odmoderoval olympijský vítěz Aleš Valenta, odpoledne pak vyvrcholilo koncertem kapely Eddie Stoilow.

A jak dopadl hlavní závod na 16 km? Prvenství si mezi muži vybojoval Jiří Čivrný a v ženách Jarmila Sobecká, kteří si společně s dalšími odnesli celkové prize money ve výši 96 000 Kč, ty věnoval generální partner závodu – společnost Docter Optics.

„Závody dopadly skvěle a musím říci, že tento třetí ročník byl nejlepší, jaký se nám po organizační stránce vydařil. Vylepšujeme ho každým rokem, je dobře, že se dokážeme poučit vždy z toho, co před tím nějakým způsobem neklaplo. Za to bych chtěla poděkovat opravdu všem, kteří se na přípravě a pořádání City Cross Runu & Walk podíleli, stejně tak jako všem našim partnerům,“ dodala Romana Žatecká.

Nestihli jste záznam ČT Sport ze City Cross Run & Walk Česká Lípa 2018? Podívejte se na něj zde:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/218471290031055-city-cross-run-walk-ceska-lipa/

Veškeré informace k závodu jsou k dispozici na www.citycrossrun.cz

 
 
 
 
 
 
 

Informace

 
 
Kompletní informace, a kdo se již registroval, zjistíte na www.citycrossrun.cz v sekci registrace - startovní listina.
 
 

foto + video